کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۸ | Tuesday, May 21, 2019
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک دانشنامه آزمون آرشیو درباره ما تماس با ما
 

آموزش شروع رانندگی بعد از گرفتن گواهینامه

  آموزش شروع رانندگی بعد از گرفتن گواهینامه  

 یک‌‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵:۰۴|

 

آمارها نشان میدهند که در ایران در هر 25 دقیقه یک نفر بر اثر تصادفات کشته میشود و این در حالی است که سفر با خودرو در ایران، 7 برابر کشورهای پیشرفته است. از طرف دیگر براساس تجزیه و تحلیل آمارها، راننده، اصلی ترین و مهم ترین علت در ایجاد حوادث و سوانح رانندگی کشورمان به حساب می آید بنابراین برای کاهش نقش راننده در بروز تصادفات، ضروری است .

به خاطر داشته باشید بیشترین آمار تصادفات رانندگان کم تجربه مربوط به سه ماهه ی اول رانندگی آنان می شود. دیگر تئوری غلط تا تصادف نکنی، راننده نمی شوی کاربرد ندارد. و بجای آن میگویند به مهارت برس تا راننده شوی و اصول صحیح رانندگی کردن را بیاموز. چرا که اگر در هر شهری راننده ای بخواهد فقط یک بار تصادف کند تا راننده شود، تصور کنید چه کشتاری به راه می افتد. پس به نظر میرسد یک ماه اول رانندگی با اتومبیل شخصی، از حساسیت بیشتری برخوردار است. بنابراین آن را به دو قسمت 15 روزه تقسیم کنید.

الف- 15 روز اول جهت رسیدن به مهارت قابل قبول و اعتماد به نفس بالا

ب- 15 روز دوم جهت رانندگی در معابری که دارای بار ترافیکی بسیار کم میباشد.

توصیه میشود:

1- در صورت نیاز به یکی از آموزشگاههای نزدیک محل سکونت خود مراجعه و چند جلسه ای وقت بگیرید و جهت رسیدن به مهارت کافی تمرین کنید. چون اگر به لحاظ اقتصادی حساب کنید متوجه میشوید هزینه ی چند جلسه تمرین بیشتر، بسیار کمتر از هزینه ی تصادف به دلیل عدم رسیدن به مهارت کافی خواهد بود، همچنین جان عزیزان شما در داخل اتومبیل و عابرینی که در حال عبور از عرض خیابان هستند به نسبت هزینه تمرین قابل مقایسه نمی باشد. پس تمرین رانندگی را تا زمانی که به آرامش، تسلط و مهارت کافی در آموزشگاه نرسیدید قطع نکنید.

2- به یک نفر گواهینامه دار که از لحاظ رانندگی دارای مهارت و تسلط خوبی و از لحاظ صبر و حوصله و اعصاب در حد اعلا باشد نیاز می باشد. اینکه گفتم از لحاظ صبر و حوصله به خاطر اینکه بعضی ها کم صبرند و اینقدر غر میزنند که آدم رو از رانندگی بیزار می کنند نه تنها رانندگی بلکه هر کار دیگری، پس در انتخاب آن فرد دقت کنید که باعث ترس و استرس بیشتر در شما نشود.

3- سعی کنید رانندگی را از محیط های خلوت و بی خطر شروع کنید و بیشتر سعی کنید با دنده ی یک حرکت و دنده ی دو حدود 40 یا 50 متر رفته مجددا توقف کنید که تسلط شما به پدالهای گاز ترمز کلاج و فرمان دنده خوب شده و به هماهنگی لازم برسید. و همچنین مدت زمان تمرین در روزهای اول کم باشد.

4- توجه کنید 15 روز اول فقط تمرین کنید جهت رسیدن به مهارت کافی و اعتماد به نفس مطلوب و از رانندگی در خیابانهای شلوغ و پر ترافیک خودداری کنید و اگر خواستید از خیابانهای شلوغ رانندگی کنید از فرد گواهینامه دار ماهری که کنار دست شما است بخواهید که اتومبیل شما را به خیابان کم ترافیک منتقل کند.

5- هر روز مدت زمان تمرین کردن با اتومبیل شخصی را زیاد کنید تا حدی که در روز پانزدهم در محیط خلوت و کم ترافیک کاملا تسلط داشته باشید و به راحتی بتوانید بدون عیب و نقص با اتومبیل شخصی رانندگی کنید.

6- در 15 روز دوم کم کم به سراغ رانندگی در خیابانهایی که از بار ترافیکی کمتری برخوردار میباشد بروید و باز مدت زمان روز اول کمتر باشد و روزانه به مدت زمان آن اضافه کنید.

7- توصیه میشود تا سه ماه اول رانندگی، از رانندگی در خیابانهای پرترافیک و شلوغ دوری کنید و بعد از آن هم چند جلسه با یک نفرگواهینامه دار که از تجربه و مهارت خوبی برخوردار است به مکان های پرترافیک بروید تا بتوانید از تجارب او استفاده نمایید و آن فرد بتواند به راحتی نکات ریز رانندگی در خیابانهای پرترافیک و شلوغ را برای شما بازگو کند. همواره قبل از شروع حرکت از مبدا، مسیر مقصد خود را تعیین کنید و از مسیری عبور کنید که

الف- نزدیکترین فاصله به مقصد باشد.

ب- از حجم ترافیک کمی برخوردار باشد.

در پایان هنگام ترک اتومبیل به مسائل ایمنی و امنیتی جهت جلوگیری از سرقت اتومبیل توجه فرمایید. به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توجه ویژه داشته باشید. استفاده از چراغ راهنما نه تنها تا حد بسیاری جلوی تصادفات احتمالی را میگیرد بلکه نشانه ی احترام به قانون نیز می باشد. و استفاده از چراغ راهنما هنگام رانندگی چهره ی ترافیکی شهرمان را زیبا جلوه میدهد.


 

آموزش شروع رانندگی بعد از گرفتن گواهینامه

مقاله | آموزشی

کد محتوا: ۳۲۶۰

ارسال: یک‌‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵:۰۴

به روز شده: یک‌‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳:۴۰

کلید واژه‌‌ها:

نوع: مقاله

موضوع: آموزشی

فرستنده:

منبع:

پیوند:

بازدید: ۵۲۰

زبان: پارسی

(۱۵ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

با ما تماس بگیرید

آموزشگاه رانندگی شاهین


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، خیابان ۱۷ شهریور، پایین تر از پل شهید محلاتی، پلاك ۹۱۷، ساختمان شاهین

تلفن: ۳۳۰۲۸۲۳۸-۳۳۷۲۸۳۰۱ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@shahin-ds.com

 

© ۱۳۹۸ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی شاهین محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی