مجله رانندگی

مجلهٔ آنلاین رانندگی، مطالب، آموزش‌ها و مقالات رانندگی و خودرویی

صفحه ۱ از ۱۹
۳۷۶ مورد یافت شد.|۰٫۲۰۳ ثانیه

نحوه تعویض لاستیک خودرو

تعویض لاستیک زاپاس و یا در کل لاستیک ماشین یکی از قسمت های مهم رانندگی با ماشین میباشد که هر راننده ای باید آن را بلد باشد و در مواقع ضروری از آن استفاده کند. تعویض لاستیک زاپاس در تمامی خودروها مراحل یکسانی دارد بنابراین میتوانید از این آموزش برای هر خودرویی استفاده کنید. مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.


چگونه در پیچ رانندگی کنیم

در نگاه اول پیچیدن کار بسیار ساده ای به نظر می آید ، خب فرمان را میچرخانیم و میپیچم اما شما باید قوانین مربوط به آن را بدانید و رعایت کنید و همچنین اقداماتی انجام دهید تا از تصادف کردن جلوگیری کنید ، مخصوصا در رانندگی در شهر که موتوری و سایل نقلیه از چپ و راست سبقت میگیرند.


نکات مهم رانندگی در اتوبان

رانندگی در آزادراه، بزرگراه و اتوبان قسمت مهمی از رانندگی است. رانندگی در اتوبان می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند. رانندگی در اتوبان و بزرگراه در ابتدا مقداری ترسناک بوده، اما با یادگیری رانندگی اصولی در آن‌ها، شما می‌توانید بر این ترس غلبه کرده و مثل بقیه افراد در این جاده‌ها رانندگی کنید.


هنگام ترمز بریدن خودرو چه کنیم؟

حتی فکر کردن به ماشین بدون ترمز نیز وحشتناک است، اما اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید باید خونسردی خود را حفظ کنید تا کنترل ماشین را از دست ندهید.


چطور از تصادف پیشگیری کنیم؟

درست است که وقوع تصادفات در بسیاری از مواقع در دست ما نیست، اما باید بدانید که با رعایت بسیاری از نکات می‌توانید آمار تصادفات خود را به شکل زیادی کاهش دهید.


تاکید پلیس بر غیرقانونی بودن تبلیغ دریافت گواهینامه رانندگی بدون آزمون

تصادف منجر به فوت با گواهینامه رانندگی جعلی قتل عمد محسوب می‌شود

در فضای مجازی تبلیغاتی با عنوان «در اولین آزمون رانندگی قبول شوید»، «با خرید سوالات آیین‌نامه رانندگی با آخرین تغییرات شما دیگر نیازی به خواندن کتاب آیین‌نامه نخواهید داشت و «فروش گواهینامه رانندگی» مشاهده می‌شود.


چگونه در شب رانندگی کنیم

رانندگی در شب به دلیل واضح نبودن جاده، عابران پیاده، حیوانات و دیگر اجسام، سخت‌تر از رانندگی در روز است. باوجوداینکه اکثر رانندگی‌ها در طول روز انجام می‌شود، حدود ۴۰-5 درصد از حوادث رانندگی در شب اتفاق می‌افتد.


ترفند پارک دوبل با روش های ساده

پارک دوبل زدن در نگاه اول سخت به نظر می آید اما با دانستن ترفندهای آن پارک دوبل کار بسیار ساده ای میباشد.


نکاتی که هنگام لاین عوض کردن باید بدانید

تغییر لاین فقط چرخاندن فرمان و عوض کردن لاین نیست و باید بسیاری نکات را برای جلوگیری از تصادف کردن رعایت کرد . متاسفانه بسیاری از افراد خیلی سریع و بدون دقت لاین عوض میکنند و ممکن است آخرین تغییر لاین خود را تجربه کنند.


آموزش گام به گام کلاچ گرفتن و دنده دادن

رانندگی با ماشین دنده دستی واقعاً عذاب‌آور است ، از طرفی رانندگی با آن سخت است و طرف دیگر تقریباً هیچ مزایایی نسبت به ماشین دنده اتوماتیک ندارد . البته ارزان بودن ماشین‌های دنده دستی یکی از مزایای آن است.


علت، جلوگیری و رفع خواب آلودگی در رانندگی

خواب‌آلودگی در رانندگی در مواقعی که فردی خواب‌آلود است و اقدام به رانندگی می‌کند گفته می‌شود. درنتیجه این خواب‌آلودگی، راننده ممکن است که دیرتر بتواند واکنش نشان دهد، هوشیاری او کاهش پیدا کند و در فکر کردن او اختلال ایجاد شود. بدترین حالت نیز خوابیدن پشت فرمان است که می‌تواند منجر به تصادفات مرگبار شود.


آموزش سبقت گرفتن در جاده ۲ طرفه

ممکن است حرکت کردن پشت ماشینی که آرام می‌ راند خسته‌کننده باشد و شما بخواهید از او سبقت بگیرید ، اما باید حواستان باشد که این کار را مخصوصاً در جاده‌های دوطرفه باید با احتیاط کامل انجام دهید ، زیرا این‌گونه تصادفات اصولاً شدید هستند.


نکات مهم برای قبولی در امتحان رانندگی

قبولی در امتحان رانندگی فقط نیازمند مهارت نیست، شما باید غیر از مهارت ریلکس باشید تا بتوانید مهارت‌هایی را که یاد گرفته‌اید را پیاده سازی کنید. البته نکاتی هستند که با دانستن آن‌ها راحت‌تر می‌توانید امتحان را پشت سر بگذارید که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.


نکات طلایی جلوگیری از چپ کردن ماشین

قطعاً چپ کردن خودرو جزو بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای راننده رخ دهد.


فرار از صحنه تصادف چه عواقبی دارد؟

اگرچه تصادف خودروها امری اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود اما فرار از صحنه تصادف کاملاً غیرانسانی و غیرقانونی خواهد بود؛ اما این کار با چه جرائم و عواقبی همراه است؟ در این مطلب می‌خواهیم پاسخ این پرسش‌ها را بیابیم.


دلایل روشن شدن چراغ ترمز ABS خودرو

در این مطلب اطلاعات مفیدی درباره دلایل روشن چراغ ترمز ABS خودرو خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد.


علت خالی کردن ترمز خودرو؛ بررسی مهم‌ترین عوامل

یکی از بدترین اتفاقاتی که برای هر راننده‌ای می‌تواند رخ دهد خالی کردن ترمز است اما علت آن چیست؟ در جدیدترین مطلب بخش آموزش می‌خواهیم به بررسی علت خالی کردن ترمز وسیله نقلیه بپردازیم پس همراه ما باشید.


هنگام ترکیدن لاستیک خودرو، مناسب ترین واکنش چیست؟

به طور کلی چرخ ها و لاستیک های خودرو یکی از استراتژیک ترین و مهم ترین اجزای تشکیل دهنده یک وسیله نقلیه محسوب می شوند و بروز حادثه ای برای این قسمت، قطعا ایمنی خودرو و وضعیت حرکت ان را تحت الشعاع قرار خواهد داد.


تشریح جزء به جزء قسمت های مختلف پارک دوبل

حال که با مراحل کلی پارک دوبل آشنا شده ایم به تشریح جزء به جزء قسمتهای مختلف آن می پردازیم.


آموزش پارک دوبل

نکاتی در مورد آموزش پارک دوبل


۱۹/